PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401060}
6,5 90 121
ocen
6,5 10 1 90121
6,3 25
ocen krytyków
Grindhouse: Planet Terror
powrót do forum filmu Grindhouse: Planet Terror

FILM godny polecenia

ocenił(a) film na 7

film w typowym specyficznym klimacie tarantino, kto lubi desperado, wsciekle psy nie zawiedzie sie, nie mozna go oceniac tak jak niektorzy, po slabej fabule, dialogach etc, bo to kino opiera sie na szczegolnego rodzaju rozrywce i pastizu,

GREG276

Film kwestia gustu, więc nie dyskutuję, ale akurat ani Planet Terror, ani Desperado to nie są filmy reżyserowane przez Tarantino.

ocenił(a) film na 6
Bumbi

ale greg napisał, że w klimacie tarantino

chemas

Zrozumiałem, co napisał Greg, ale - być może się mylę - wydaje mi się, że to jednak reżyser nadaje ostateczny kształt i klimat filmu. Ja rozumiem, że obaj panowie przyjaźnią się i współpracują od lat, rozumiem też, że producent ma olbrzymi wpływ na charakter filmu, ale R. Rodriguez też jest jego producentem, ale także scenarzystą i operatorem kamery (podobnie jak w Desperado, tylko tam nie był operatorem, a montażystą). Więc w przypadku Planet Terror to jednak jemu przypisałbym ww. klimat. Ja osobiście w Planet Terror nie widzę stylu Tarantino, na który składają się m.in. bardzo specyficzne dialogi, specyficzna muzyka, bardzo dużo aluzji do innych filmów i słynne już różne ujęcia stóp (Quentin jest fetyszystą pod tym względem).

Bumbi

Od zmierzchu do świtu - film Rodrigueza z ujęciami stópek i specyficznymi dialogami.
Ci panowie to jedno i to samo. Różnią się tym że Tarantino nakręcił dwa arcydzieła, a Rodriguez jeszcze ani jednego.

Vaylander

Ale scenariusz napisał Tarantino...
Które filmy masz na mysli mówiąc o arcydziełach?

Bumbi

Pulp Fiction i Wściekłe Psy

GREG276

To film Rodrigueza a nie Tarantino! Nie pierwszy raz ktoś ich myli, to, że czasem pracują razem nie upoważnia do tego by ich mylić... Jak dla mnie całkiem inny typ humoru...
Tarantino robi filmy z klasą.... Rodriguez krwawą jatkę... Z czego tylko Desperado nr 1 był w dobrym stylu....

GREG276

bardzo lubię Tarantino, ale ten film ma dla zbyt wiele fikcji. Jak można strzelać nie dotykając spustu (i nie zmieniając magazynków).

ocenił(a) film na 6
indrikoterium

To jest film Rodrigueza (już tu o tym była mowa), a Tarantino jest tylko współproducentem. A film chyba specjalnie jest zrobiony w taki niedorzeczny sposób. Jest stylizowany na stare filmy gore. Mnie się średnio podobał. Po jakimś czasie dość już miałem efektów gore.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones