PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401060}
6,5 90 101
ocen
6,5 10 1 90101
6,2 24
oceny krytyków
Grindhouse: Planet Terror
powrót do forum filmu Grindhouse: Planet Terror

Super!

ocenił(a) film na 7

Pierwsza część "Grindhouse" to była jakaś porażka i sądziłem, że część druga to będzie takie samo szambo. Natomiast okazuje się, że "Planet Terror" to świetny film! A już na pewno jeden z najlepszych zombie movie, jakie widziałem. Bardzo krwawy! Po obejrzeniu części pierwszej myślałem, że dwójka to też będzie jakiś Thriller, a to konkretny, krwawy horror o zombie. :O W ogóle uważam, że jest to jeden z najlepszych filmów Rodrigueza, zaraz po "Desperado" oraz "Od zmierzchu do świtu" - do którego film był nawet trochę podobny a i miał wspólnych aktorów. Co do aktorów, to oczywiście jak to w filmach Rodrigueza - zawsze ciekawe nazwiska:Jeff Fahey - dawniej znany chociażby z "Kosiarza umysłów" i innych (często dennych) dramatów i filmów sensacyjnych, zagrał też jakiegoś polityka w nowym filmie Rodrigueza - "Maczeta". Wreszcie też zobaczyłem Quentina Tarantino w jakiejś fajnej roli. Zawsze grywał w jakichś epizodach, lub mało znaczących rolach - a tutaj rola na tyle jajcarska co w scenie w barze w "Desperado". Pojawił się też Tom Savini - znany głównie z ról w filmach o zombie no i z jednej z ról w "Od zmierzchu do świtu". Był też Bruce Willis - ale szkoda, że tak krótko i tak niewiele zagrał, bo był tu jednym z największych twardzieli.
W obsadzie wymieniony jest też Carlos Gallardo - ale w którym momencie on zagrał - tego nie wychwyciłem.
Kończąc moje gorzkie żale i wywody, stwierdzam, że to naprawdę dobry film! Spodziewałem się nudności i mdłości - a to naprawdę porządny horror o zombie, z dobrą obsadą i akcją. Podoba mi się także to, że obraz i zdjęcia były zrobione na styl starego filmu, jakby z lat 70. Przez większość czasu, z wyjątkiem kilku durnych scen, film ogląda się jak klasyki z lat 90. Oceniam na 7/10. Naprawdę, podobało mi się.

Axel

U mnie jest odwrotnie , ja wolę wersję Tarantino.

ocenił(a) film na 6
victory15

Ja też.

Właśnie - ten policjant z uj***ebanym palcem to był Sex Machine z "Od zmierzchu do świtu" ?

Tortuga033

Ale Krew, flaki i karabin to w sumie też mój styl . Zaraz obczaje i napiszę ; )

ocenił(a) film na 7
Tortuga033

Tak, to był właśnie ten sam aktor.

ocenił(a) film na 6
Axel

Hehe tak mi się coś właśnie kojarzył

ocenił(a) film na 7
Axel

Mi się obie wersje bardzo podobały.

ocenił(a) film na 4
Axel

Dla mnie 'Planet Terror' to dno. Szanuję Rodriguez'a za jego fimy, ale to to jest jakaś masakra. 'Death Proof' to mistrzostwo, ale TO.. z minuty na minutę coraz gorzej.

ocenił(a) film na 5
jakas_opetana

masz racje , Planet to dno a Proof to mistrzostwo, dokładnie takie samo odczucie mam hehe:)

ocenił(a) film na 4
Rockman92

Hah, cieszę się że nie tylko ja tak uważam ;)

użytkownik usunięty
Axel

'Death Proof' nieco lepsze od 'Planet Terror' ale oba filmy są genialne, kocham kino Tarantino & Rodrigueza.

Axel

Tarantino póki co, bo Rodrigueza jeszcze oglądam, lepszy. Żartem;) Rodrigueza można oglądać jako terapię odchudzającą, warunek : jak się je, to się patrzy:)

ocenił(a) film na 7
Axel

Zapomniałeś że w filmie dużą rolę zagrał Michael Biehn!! Gwiazda Terminatora jedynki i Aliens

ocenił(a) film na 7
Popjular Kaotist

Racja, zapomniałem go wymienić. :) Facet jednak mocno postarzał się od czasów tych kultowych filmów, ale nadal gra dobrze.

ocenił(a) film na 7
Axel

Polecam moją listę filmów o zombie:
http://www.filmweb.pl/user/Axel/blog/546118

ocenił(a) film na 10
Axel

Zgadzam się w pełni Planet Terror o wiele lepsze niż Death Proof na pierwszej części się mega wynudziłem . A tu już było mega :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones