PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401060}
6,5 90 121
ocen
6,5 10 1 90121
6,3 25
ocen krytyków
Grindhouse: Planet Terror
powrót do forum filmu Grindhouse: Planet Terror

cieniuśki

ocenił(a) film na 3

od razu widać gdzie klient a gdzie kierownik. death proof to był majstersztyk, to jakieś nieporozumienie jest...

Roger88

... a może nie do końca zrozumiałeś sensu tych filmów. Nie będę tłumaczył tego bo każdy ma to odebrać na swój sposób. Szanuje Twoje zdanie ...

ocenił(a) film na 3
PiJAY71

nie nie, zrozumiałem, filmy mają być utrzymane w klimacie kiepskiego kina exploitation ale ten od tarantino ma świetny klimat, dialogi, nawiązania do klasyki, praca kamery, ujęcia, wszystko jest przemyślane i dopracowane. a u rodrigueza mam takie wrażenie jakby chodziło tylko o przelanie przez ekran jak największej ilości krwi i innych glutów.

ocenił(a) film na 9
Roger88

Za pierwszym razem tez mnie nie zachwycil pamietam, mialem mieszane odczucia i ocenilem na 4. Ale potem poczytalem troche o starym kinie typu grindhouse, obejrzalem ze 100 starych trailerow wlasnie tego typu filmow (filmy naprawde oblesne i o posranych ale smiesznych tytulach typu "I drink your blood and I eat your skin":] Przykladem i holdem dla takich trailerow jest fikcyjny zawiastun "Machete" z Dannym Trejo na poczatku Planet Terror:) Slowem mowiac, stare, wyblakle tasmy z filmami ktore 90% obecnego spoleczenstwa oceniloby na beznajdziejne, bezsensowne i wogole ktos chory psychicznie musial to krecic... :) A o to wlasnie chodzi. W latach 60 stylistyka taniego amerykanskiego kina wlasnie taka byla. Rodriguez, (podobnie samo jak i Tarantino, ktory w kazdym swoim filmie czerpie garsciami z historii kina) krecac w dzisiejszych czasach film kreowany na tamten styl stworzyl poprostu arcydzielo. Wszystkie patetnty byly znane i podane jak na tacy juz wczesniej (wirus, zywe trupy, latajace mieso), jedyne co musial zrobic to zastosowac je i dolozyc wlasna historie (tancerka gogo z karabinem zamiast nogi, jej chlopak, szeryf i jego brat kucharz). Ogladajac ten film trzeba powtarzac sobie ze wszystko co jest na ekranie, jest celowo ukartowane:) Obsada genialna. Wogole to dla mnie to jest bardziej komedia niz horror, np pierwszy tekst Bruce'a Willisa "Where's the shit?" :D
Tarantino w swoim vol 1 (dla mnie 10/10) tez nawiazal do konwencji ale zrobil to zupelnie inaczej, powiedzial bym bardziej przystepnie dla zwyklego zjadacza chleba (chociazby Od drugiej polowy filmu tasma juz nie przeskakuje i nie ma kaszy na ekranie, a tematyka robi uklon w strone starych klasykow z gatunku "muscle cars" np "Vanishing Point" (ktorego nawiasem mowiac tez nie kazdy dzisiejszy widz zrozumie, albo obejrzy i stwierdzi ze fajny samochod, ale film badziewie :)
Dlatego obejrzalem 2 raz bardziej na dystansie i ocena przeskoczyla z 4 na 8,5. Zwlaszcza ze w dobie plastikowej i niewyszukanej tandety pokroju "Resident Evil 2" spolka Rodriguez & Tarantino zaserwowali nam cos naprawde oryginalnego.
Pozdrr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones